HİZMETLERİMİZ

 

HAŞERE KONTROL (PEST PREVENTION) HİZMETLERİMİZ

– Yürüyen Haşere Kontrolü
– Kemirgenlerle Mücadele
– Uçan Haşareler İle Mücadele

Haşere Kontrol Hizmeti adından da anlaşılacağı gibi bir önlem alma prossesidir. Problemin oluşum nedenlerini önceden belirlemek riskin kontrol altında tutulmasındaki en etkin faktördür. Haşere Kontrol Hizmeti uygulamaları, işletminizin iç ve dış alanlarında HACCP temeline dayanan, kritik kontrol noktalarının belirlenmesi ve bu noktaların gözlem altında tutulması mantığına göre geliştirilmiştir.

Uygulamalar, iş yerinin tüm kapalı ve açık alanlarını kapsayacak şekilde, iş yerinin kural ve saatlerine uygun olarak yapılmaktadır.

Gözlem aşamasında; ihtiyacınıza yönelik olarak, haftalık ya da aylık olarak uygulama periyotları belirlenir.
Haşere Kontrol Hizmeti verdiğimiz kapalı ve açık alanların tamamında, haşere-kemirgen yoğunluğuna bağlı olarak halk sağlığı formülasyonu kullanılarak mücadele sağlanacaktır. Ayrıca uygulamalar Pest Kontrol konusunda eğitimli, deneyimli ve yeterli donanıma sahip personeller tarafından, randevu sistemi ile size uygun gün ve saatlerde yapılacaktır. Uygulanacak yöntem konusunda gerekli bilgiler size iletilecektir.

” Acil durumlara bir gün içerisinde müdahale edilir. ”

Pest Kontrol Mücadelesinin Aşamaları

İnsanlara zararlı olan türlerle mücadele bazı aşamalardan geçer;

Gözlem Aşaması;
Türün ve populasyon yoğunluğunun saptanması çalışmalarını içerir. Hangi türe karşı hangi kontrol çalışmalarının kullanılması gerektiği saptanır. Gözlem aşamasının son derece profesyonel yapılması gerekmektedir; bundan sonraki tüm aşamaların başarısı doğru bir gözlem yapılmasına bağlıdır.

Kontrol Çalışmaları;
Fiziksel ve kimyasal mücadele çalışmaları içerir. Hangi tür kimyasalın hangi periyotlarla uygulanması gerektiği, hangi fiziksel mücadele uygulamalarının yapılacağına karar verilir ve uygulama başlatılır.

Korunma Çalışmaları;
Mücadele çalışmaları devam ederken uygulanan fiziksel engelleme ve mekanı zararlılar açısından cazip hale getiren unsurları ortadan kaldırma ve düzeltme çalışmalarını içerir. Örneğin; açık bırakılan yiyeceklerin uygun şekilde depolanması, duvarlardaki deliklerin kapatılması gibi.

Sanitasyon;
Genel temizlik çalışmalarından oluşur.

Periyodik Bakım Çalışmaları;
Sorun kontrol altına alındıktan sonra tekrarlamaması için yapılan koruma ve gözlem ziyaretleridir.

ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ GEREĞİ SİZE SUNDUĞUMUZ HİZMETLER

İşletmede belirlenmiş olan kritik kontrol noktalarında haşere aktivesinin gözlem istasyonları ile izlenmesi çalışmaları: Aylık ya da haftalık periyotlarla düzenli olarak kontrol edilen haşere kemirgen gözlem istasyonlarında aktivite gözlendiğinde, haşere ya da kemirgenin türüne göre tespit edilecek Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylı ve Sağlık Bakanlığından izinli insektisit (haşere ilacı) rodentisitler ile kontrollü ve düzenli olmak üzere ilaçlama yapılarak mücadele sağlanır.

İşletmeniz için yürütülen tüm haşere ve kemirgen kontrol çalışmaları FİDAS Hasere İlaçlama ve Dezenfeksiyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. tarafından olusturulan Haşere Önleme Kayıtları (Pest Prevention Record) dosyasında kayıt altına alınmaktadır. Yürütülen müzadele Sağlık Bakanlığı tarafından verilen, Mesul Müdürlük Eğitimlerine katılmış, sertifikalı Ziraat Mühendisi kontrolünde ve konusunda eğitimli Fidas Haşere İlaçlama ve Dezenfeksiyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. teknisyenleri tarafından verilecektir. Ayrıca size sunulan hizmet oluşturabileceği zararlara karşı, herbir vaka karşılığı 50.000 $ lık poliçe ile 3. şahıs Mali Mesuliyet Sigortası kapsamı altındadır.

” FİDAS Haşere İlaçlama ve Dezenfeksiyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Halk Sağlığı alanında haşerelere karşı ilaçlama usul ve esasları hakkındaki yönetmelik uyarınca, İl Sağlık Müdürlüğün’ den alınan İlaç Uygulama İzin Belgesine Sahiptir.”

Haşere veya kemirgenler için eczanelerden ya da marketlerden satın alınan ilaçlar sadece bir kısmını yok edebilir. Kalıcı bir sonuç alınamaz. Haşere ve kemirgenler üremelerine devam ederler ve siz onları yoketmeye çalışırken sayıları giderek artar. Bu nedenle, haşere ve kemirgenlerle mücadele, konusunda uzman kişilerce, doğru yere( insektisit ) doğru miktarda ilaç kullanarak ve doğru yöntemle yapılmalıdır.

Fidas Hasere İlaçlama ve Dezenfeksiyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. personelleri, evlerinizi istila edebilecek sayısız haşereyi tanımlamak konusunda eğitilmiş ve bu haşerelerle ne şekilde mücadele edilmesi gerektiği konusunda deneyimli olan profesyonel personellerdir.

Haşere ve kemirgenlerin evlerin muhtelif bölümlerinde, duvarların içerisinde, döşemelerin altında veya dolaplarınızdaki yuvaları tespit edilir ve evlerinizi yuva edinmiş haşere ve kemirgen türleri, bulundukları ortamı ve onlardan kurtulmak için nasıl bir mücadele programı uygulanması gerektiği konularında bilgi sahibi olmamızı sağlayacak bir rapor sunulur.

Yaşadığımız mekanlara uygulanacak insektisit ( böcek ilacı ) ve rodentisitler (kemirgen yemleri) düşük toksisite ( zehirlilik ) oranlarıyla insan sağlığını tehdit etmemektedir. İlaçlama sırasında hiçbir güçlük yaşamazsınız. Kokusuz ve leke yapmayan, böcekleri yuvalarından çıkaran, ani olarak öldürme özelliğine sahip, kalıcılık oranı yüksek, toksitesi düşük, insan sağlığını tehdit etmeyen ve her mekanda rahatlıkla uygulanabilecek, Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) ve Sağlık Bakanlığının onay verdiği insektisit ( böcek ilacı ) ve rodentisitleri ( kemirgen yemleri ) kullanmaktayız.

İlaçlama sırasında ve sonrasında sıkıntı çekmezsiniz. Kullandığımız ilaçlar; ev eşyalarınıza, giysilerinize, gıdalarınıza ve evcil hayvanlarınıza bir zarar vermez.

Yapacağımız ilaçlama, yürüyen ve uçan haşereler ile örneğin; hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, karınca, örümcek, akrep, tahta kurusu, tahta kurdu, güve, bit, toz, toz biti, pire, toz piresi, tatarcık, tesbih böceği, arı, sivrisinek, karasinek, kırkayak, kertenkele, uyuz böceği, akarlar, fare, ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, kene gibi böcekler, kemirgenler ve tğm vektörler üzerinde etkilidir.

” Servis saatlerini size göre ayarlayacağımızdan günlük yaşantınızı kesintiye uğratmadan hizmet vermekteyiz. “